Ogłoszenia parafialne 25.07.21.

przez Proboszcz

17 Niedziela Zwykła 25.07.21.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom Chojwów i Wójcików z Majkowa Folwarku za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej. Byli oni ostatnimi osobami z tej miejscowości, proszę teraz o przejęcie kluczy do kościoła przez mieszkańców Majkowa Średniego.
 2. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
 3. W ubiegłą niedzielę 25.07. dwie osoby z naszej parafii zostały włączone do rodziny  Szkaplerza NMP  z Góry Karmel. Następna okazja będzie miała miejsce 15.08. również na każdej mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 4. Ojciec Jan zostawił mi kilka książek o misjach karmelitańskich w Afryce. Jeżeli ktoś chciałby ją nabyć zapraszam do zakrystii.
 5. Dzisiaj po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary zebrane są przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
 6. Za tydzień po każdej mszy św. będę Was prosił w imieniu CARITAS-ŁÓDŹ o ofiarę do puszki na potrzeby odbudowy Bejrutu w rocznicę wybuchu i zniszczeń, które on spowodował.
 7. Kradzieże na cmentarzu nie ustają, dlatego nawiązałem kontakt z firmą, która w najbliższym czasie zamontuje urządzenia rejestrujące.
 8. Szczepionka.
 9. Od poniedziałku 26.07. rozpoczynam urlop. Zamówione msze św. będzie odprawiał ks. Paweł Sudowski, w razie  innej potrzeby będzie on również do Waszej dyspozycji. Jego telefon: 515 313 530. Natomiast od niedzieli 01.08. będzie mnie zastępował o. Jan Krawczyk.
 10. Z racji urlopu nie będzie wizyty chorych w I-y Piątek miesiąca sierpnia.
 11. Zapowiedzi.
 12. Tygodniki, Niedziela (w dodatku łódzkim z okazji zbiórki na środki transportu dla misjonarzy jest wywiad ze mną.) Idziemy, Gość Niedzielny.
 13. W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.