Ogłoszenia parafialne 28.02.21.

przez Proboszcz

2 Niedziela Wielkiego Postu 28.02.21.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Owczarków z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
 2. Dziękuję również za tacę przeznaczoną na budowę kościołów w naszej archidiecezji, która miała miejsce tydzień temu, zebrane zostało 1043 zł. Bóg zapłać.
 3. Wychodząc z kościoła możecie złożyć ofiarę do puszki na potrzeby duszpasterskie polskich misjonarzy w Afryce.
 4. Między innymi z tej okazji zaprosiłem Ojca Jana, oczywiście w późniejszym terminie. Okazja jest niebywała, bo w tym roku OO. Karmelici obchodzą 50-ąt rocznicę posługi w Rwandzie i Burundi. O. Jan obiecał mi przyjazd w późniejszym terminie. (patrz plakat)
 5. Rekolekcje w naszej parafii, jeżeli czas pozwoli, odbędą się w dniach od niedzieli 21.03. do wtorku 23.03. Głosił je będzie ks. Paweł Sudowski, wikariusz z parafii JPII. Proszę mieszkańców Szydłowa- Kolonia o pomoc w zorganizowaniu obiadu i poczęstunku dla księży spowiedników.
 6. W każdy piątek wspólna Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych około godz. 17.00 po mszy św. o godz. 16.30.
 7. W I-y piątek zacznę wizytę chorych jak zwykle o g. 09.00.
 8. Przed ołtarzem jak zauważyliście, został umieszczony w naszym kościele jak co roku krzyż adoracyjny. Jednak w tym roku jesteście proszeni, z oczywistych względów o NIECAŁOWANIE figury Jezusa Ukrzyżowanego.
 9. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po mszy św. o godz. 12.00.
 10. Już rok temu zwrócono się do mnie z prośbą o pomoc w zorganizowanie pomocy dla chorej Natalki (proszę zobaczyć afisz). Pandemia pokrzyżowała również te plany. Będziemy mogli pomóc tej dziewczynce i jej rodzinie za tydzień, gdyż jej przyjaciele z fundacji „Trzewiczek.pl” będą zbierali kwestę do puszek na jej leczenie i rehabilitację, z góry dziękuję.
 11. Jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.
 12. Niebawem w naszej archidiecezji rozpocznie się zbiórka złomu elektronicznego. Jak w roku ubiegłym, aby pomóc polskim misjonarzom. Bliższe informacje w późniejszym czasie.
 13. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
 14. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.