Ogłoszenia parafialne 29.08.21.

przez Proboszcz

23 Niedziela Zwykła 29.08.21.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie p. Mariusza Wężyka z Majkowa Średniego za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
 2. Chciałbym podziękować p. Grzegorzowi Ogrodnikowi i Tomkowi za wykoszenie trawy wokół kościoła.
 3. Już niebawem rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam wszystkie dzieci rodziców, nauczycieli na mszę św. w przyszła niedzielę o godz. 11.00. Po modlitwie po komunii odbędzie się obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych.
 4. Przypominam o spowiedzi pierwszo-piątkowej, proszę o przyniesienie książeczek i o zbieranie podpisów po spowiedzi.
 5. Dożynki parafialne 05.09. Z góry składam podziękowania za zawartość koszy, która to, jak co roku będzie przekazana ss. bernardynkom w Łodzi.
 6. W ten dzień na prośbę Rady Rodziców przy SzP. W Woli Kamockiej będziemy mogli wziąć udział w akcji „Pomagamy Antosiowi Pudeł”.  Przed kościołami w Krzepczowie, Żeroniach i Szydłowie po każdej mszy św. będzie wystawiona puszka w celu wsparciu walki z rakiem tego chłopca z Lutosławic Rządowych. Już teraz składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.
 7. Dożynki gminne będą miały miejsce dn. 29.08. czyli dzisiaj, w Lubanowie na boisku sportowym. Rozpoczną się one mszą polową o godz. 12.30. Program na drzwiach k-ła.
 8. Narodowy Spis Powszechny.
 9. Odpust ku czci św. o. Pio za miesiąc, ale chciałbym przypomnieć rodzicom dzieci sypiącym kwiatki, że może teraz jest okazja do zebrania płatków róż.
 10. Pielgrzymka do Gietrzwałdu na Mazurach. Jest to piękne miejsce objawień maryjnych. Zapisanych jest do tej pory 42 osoby. W programie; sobota 18.09. Ostróda, wycieczka „statkiem po trawie” kanałem Ostróda-Elbląg, ognisko nad jeziorem, nocleg w Domu Pielgrzyma w Gierzwałdzie, zwiedzanie miejsca objawień. Niedziela 19.08. msza w sanktuarium, zwiedzanie klasztoru w Stoczku Warmińskim, gdzie był więziony ks. Kardynał St. Wyszyński, Koncert w Świętej Lipce. Powrót do domu. Koszt 320 zł. proszę o wpłacanie zaliczek.
 11. Z racji na rychłą beatyfikację ks. kard. St. Wyszyńskiego proponuję nabycie; obrazka z przyszłym beatyfikowanym,(20 zł) lub albumu o Prymasie (25 zł)
 12. Zapowiedzi.
 13. Tygodniki; Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, Różaniec. Kalendarze „Madonny Europy”, cena 10 zł.