Ogłoszenia parafialne 30.05.21.

przez Proboszcz

Niedziela Trójcy Świętej 30.05.21.

 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Koblenzer za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
 2. Dziękuję za ofiary do puszki na kolonie dla dzieci będące pod opieką CARITAS-ŁÓDŹ.
 3. Dziękuję serdecznie pp. Organistom za podjęcie się w maju grania na nabożeństwach majowych.
 4. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich parafian na poświęcenie nowej kapliczki św. Krzysztofa w trakcie święcenia pól Szydłowa i Szydłowa Kolonii.  Rozpoczniemy mszą świętą o godz. 16.00. Na tę uroczystość zaproszeni są księża M. Midura, fundator figury, krajowy duszpasterz kierowców i ks. H. Kowaliński, dawny wikariusz św. Jacka i proboszcz św. Jadwigi w Tomaszowie Maz., który kiedyś świecił pola naszej parafii. Zakopie on tę samą kartkę ze słowami Ewangelii, którą kiedyś przed laty zakopał.
 5. Szydłów i Szydłów-Kolonia dzisiaj o g. 16.00, Polesie i Bąkowiec 06.06. g. 17.00, Majków Mały i Olendry 13.06. g.17.00.
 6. Boże Ciało, Asystę proszę o przygotowanie chorągwi, feretronów i figur procesyjnych. Proszę rodziców dzieci pierwszo komunijnych i rocznicowych o zorganizowanie sypania kwiatków i pomoc w niesieniu szarf przy chorągwiach. Proszę o przystrojenie ołtarzy: 1. Szydłów-Kolonia u p. Kopertowskiego, 2. Majków Mały u p. Barana, 3. Cisowa u p. Plicha, 4. Polesie-Bąkowiec przy kościele.
 7. Dzień Dziecka.
 8. W niedziele 06.06. puszka na Świątynię Opatrzności Bożej.
 9. Tego samego dnia oo. Bernardyni zapraszają na odpust MB. Piotrkowskiej, w czasie mszy odpustowej abp G. Rys ogłosi k-ł oo. Bernardynów Sanktuarium MB Piotrkowskiej. Szczegóły na plakacie.
 10. Nasz odpust MB. Nieustającej Pomocy przypada w tym roku 20 czerwca, sumę odpustowa odprawi i procesję poprowadzi ks. Dziekan Grzegorz Gogol. Zwyczajowo, z tej okazji zwracam się, tym razem z prośbą do mieszkańców Twardosławic o pomoc w zorganizowaniu obiadu dla zaproszonych gości.
 11. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych proszę o wcześniejszy kontakt ze mną.
 12. W kontekście spraw cmentarnych chciałbym was prosić o pomoc w sfinansowania kolejnej alejki na cmentarzu. Koszt inwestycji jak już wiecie około 10.500 zł. Kilka osób proponowało różne sposoby zbiórki tej sumy. W najbliższym czasie poproszę o rozniesienie ostemplowanych kopert z krótkim listem i wrzucenie ich do wszystkich skrzynek pocztowych w naszej parafii.
 13. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i Różaniec.

W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.