Ogłoszenia parafialne 10.07.22.

przez Proboszcz
 1. Dziękuję serdecznie rodzinie Kopertowskich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
 2. Dziękuję serdecznie rodzinie Wożniaków z Polesia za dyspozycyjność skoszenia trawy wokół kościoła i na rowach.
 3. Dziękuję serdecznie za dzisiejszą TACĘ GOSPODARCZĄ.
 4. Proszę serdecznie o odbiór koszy, w których złożyliście swoje dary w dzień odpustu.  
 5. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na zakup i renowację sprzętu nagłośniającego na potrzeby 153 Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Zebrano 215 zł, za które to serdecznie dziękuję. Pielgrzymka ta rozpoczyna się jutro mszą św. w parafii farnej o godz. 07.00.
 6. Chciałbym gorąco zaprosić wszystkich parafian na mszę św. polową, która zostanie odprawiona w przyszła niedzielę tj.17.07. o godz. 18.00. W trakcie niej dokonamy aktu poświęcenia kapliczki, tego „małego obiektu architektury sakralnej”, który usytuowany jest obok „kopca od poświęcenia pól” między Szydłowem-Kolonia Parcelą a Olendrami.
 7. Dziękuję p. Ireneuszowi Braun za ufundowanie podstawy i zamontowanie figurki Anioła Stróża obok cmentarza. Jak wiecie Aniołek został zakupiony dzięki czcicielom MB z Fatimy, za co jeszcze raz im dziękuję. Proponuję aby obrzęd poświęcenia odbył się dnia 01.11. w czasie procesji na cmentarz.
 8. Dnia 15 sierpnia, który przypada w poniedziałek w naszej parafii będzie gościł Arcybiskup Władysław Ziółek, tego dnia będą miały miejsce nasze  Dożynki Parafialne. Z tej racji zapraszam wszystkich mieszkańców Szydłowa Kolonii na krótkie zebranie w niedzielę tj. dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00.
 9. Polecam zaproszenie na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Izraela i Jordanii w dniach 12-21 września tego roku. Wylot z W-wy. Wszelkie informacje o pielgrzymce i programie można uzyskać od organizatora ks. Zdzisława Kuropatwy-dyrektora Domu Seniora „Pomocna Dłoń”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej pod tel. 606324304. Telefon ten umieszczony jest w gablotce parafialnej.
 10. Zapowiedzi.
 11. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.