Ogłoszenia parafialne 12.06.22.

przez Proboszcz
 1. Dziękuję serdecznie rodzinie Płoszyńskich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
 2. Dziękuje p. Jasitczakowi z Bąkowca za skoszenie trawy wokół kościoła i na rowach.
 3. Dziękuję za ofiary do puszek na budowę i upiększenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebrano 200 zł. i 50gr .
 4. Dziękuję serdecznie za dzisiejsze ofiary na tacę gospodarczą.
 5. Po mszy św. o godz. 11.00. zapraszam wszystkich rodziców i młodzież przystępującą w tym roku do sakramentu bierzmowania na krótkie spotkanie.
 6. Dziękuję wszystkim za modlitwę i uczestnictwo we mszy, która była odprawiona przez wszystkich moich kolegów z racji 32 rocznicy święceń. Oczywiście szczególne podziękowania dla Rady Parafialnej, Kółek Różańcowych, młodzieży i p. Katechetce oraz p. Organiście.
 7. PDM-podziękowanie za ofiarę 580 zł. od dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Jutro przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Tradycyjne święcenie lilii jutro w czasie mszy św. o godz. 17.00.
 9. Arena Młodych 17.06. o g. 18.30. u oo. Jezuitów gość spotkania Abp G. Ryś.
 10. Boże Ciało. Proszę o ubranie ołtarzy w następujący sposób; I-y obok domu pp. Kopertowskich-Olendry, II-i przy kapliczce obok domu pp. Baran-Szydłów, III-i przy kapliczce pp. Plich-Majków Folwark, IV-y przy kościele-Majków Średni. Proszę również dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i ich rodziców o udział w procesji w strojach komunijnych, osypanie kwiatków i niesienie szarf, naszych strażaków proszę o pomoc w dbaniu o bezpieczeństwo.
 11. Z racji Bożego Ciała Rektorat K-ła Akademickiego Panien Dominikanek zaprasza na koncert Chwały i Pokoju. Szczegóły na plakacie w gablot
 12. Odpust ku czci MBNP przypada w tym roku na niedzielę 26.06. Uroczysta suma o godz. 12.00. zostanie odprawiona przez o. Maciej Plewka Redemptorystę, proboszcz parafii św. Marka w Łodzi.
 13. W dzień naszego odpustu odbędzie się zbiórka do puszek na rehabilitację p. Grzegorza Wężyka, dawnego mieszkańca Majkowa M.
 14. Ks. Paweł Tyluś natomiast zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dn. 17-18-19 czerwca
 15.  Z. Sz. Ponadpodstawowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie prowadzi zapisy do Technikum, do branżowej szkoły I-ego stopnia, kwalifikacyjne Kursy zawodowe i Zaocznych Szkół Policealnych. Szczegóły na plakacie i w sekretariacie szkoły.
 16. Jak co roku jest przeprowadzana zbiórka złomu elektrycznego, z racji na rychłe malowanie budynku gospodarczego proszę o składanie go na kostce za toaletami. Zbiórka trwa do soboty 25.06.
 17. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, i GOŚĆ EXTRA o cudach eucharystycznych.