Ogłoszenia parafialne 19.06.22.

przez Proboszcz
  1. Dziękuję serdecznie rodzinie Żabickich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej. To przedostatnia rodzina z Cisowej, za tydzień proszę o przejęcie kluczy przez mieszkańców Szydłowa.
  2. Dziękuję za ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na budowę kościołów w naszej archidiecezji. Zebrano 196 zł. i 20gr
  3. Boże Ciało. Dziękuję serdecznie za ubranie ołtarzy i ofiarowanie kwiatów do kościoła po ich demontażu : mieszkańcom Olender, Szydłowa, Majkowa Folwarku i Majkowa Średniego. Dziękuje dzieciom pierwszokomunijnym oraz rocznicowym i ich rodzicom za udział w procesji w strojach komunijnych, za sypanie kwiatków i niesienie szarf, dziękuję p. katechetce za koordynowanie tych wszystkich czynności w czasie procesji, dziękuję wszystkim ministrantom, dziękuję naszych strażaków za pomoc w dbaniu o bezpieczeństwo i pocztom sztandarowym za ich obecność. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie i feretrony a w sposób szczególny pp. organistom.
  4. „NAKRĘCONY TATA” Kino Helios. 22.06. g. 18.00.
  5. Parafia MB Królowej Pokoju zaprasza na poświecenie NSJ i NS Maryi dn. 24.06. początek o g. 18.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  6. Jak już wiecie od dawna, odpust ku czci MBNP przypada w tym roku w niedzielę 26.06. Uroczystą sumę o godz. 12.00. odprawi o. Maciej Plewka Redemptorystę, proboszcz parafii św. Marka w Łodzi. Z góry dziękuję za kosze, których zawartość przeznaczona będzie dla sióstr Bernardynek, a Asystę proszę oczywiście o przygotowanie procesji. O pomoc w zorganizowaniu obiadu odpustowego dla księży proszę tym razem mieszkańców Bąkowca i Polesia.
  7. W dzień naszego odpustu odbędzie się również zbiórka do puszek na rehabilitację p. Grzegorza Wężyka, dawnego mieszkańca Majkowa M.
  8. Z. Sz. Ponadpodstawowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie prowadzi zapisy do Technikum, do branżowej szkoły I-ego stopnia, kwalifikacyjne Kursy zawodowe i Zaocznych Szkół Policealnych. Szczegóły na plakacie i w sekretariacie szkoły.
  9. Zbiórka złomu będzie trwała do soboty 25.06.
  10. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i GOŚĆ EXTRA o cudach eucharystycznych.