Ogłoszenia parafialne 02.04.23.

przez Proboszcz

Niedziela Palmowa 02.04.23

 1. Dziękuję serdecznie rodzinie pp. Michońów i p. Elżbiecie Rycerz za posprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby zakrystii.
 2. Zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia w ubiegłą niedzielę wyniosła 272 zł.
 3. W niedzielę Wielkanocna przypada tzw. Taca gospodarcza.
 4. Właśnie ze względu na Swieta nie będą miały miejsca spotkanie młodzieży klas VIII i VII oraz dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Parafia p.w. św. JPII zaprasza 02.04. 2023 r. na Marsz w 18-ą rocznice śmierci św. JPII. Początek o godz. 20.45. przy kaplicy (ul. Kostromska 50A), zakończenie o 21.37. przy pomniku św. JPII (ul. Słowackiego, na tzw. Krzywdzie. Prosimy o zabranie świec.
 6. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które do tej pory otrzymałem. Zapraszam chętnych do pomocy w ubieraniu G.P. we wtorek 04.04. o godz. 17.00.
 7. Proszę pomyśleć o starszych nie wychodzących z domu i zapytać ich o spowiedź wielkanocna. W tym roku I-y Piątek miesiąca wypada w Wielki Piątek.
 8. Porządek nabożeństw w Triduum Paschalnym: Wielki Czwartek, msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. i po niej krótka Adoracja. Piątek, Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 18.00. Tego dnia we wszystkich kościołach zbierane są ofiary na utrzymacie Kościoła w Ziemi Świętej. Sobota msza Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. po mszy Adoracja do godz. 22.00. Rezurekcje w niedzielę o godz. 06.00.
 9. Zwracam się od wszystkich druhów z OSP o trzymani straży przy Grobie Pańskim wg swojego planu i swoich możliwości. Natomiast proszę Was, Czcigodne Parafianki o pomoc w upieczeni dla naszych Strażaków jakiegoś kawałka dobrego ciasta. Kawę, herbatę i cukier pozwolę sobie zagwarantować z mojej strony. Z góry dziękuję!
 10. Asystę parafialna proszę w przeprowadzeniu procesji rezurekcyjnej.
 11. Świecenie Pokarmów na stół wielkanocny. Początek w kościele o godz. 09.00. do 10.30. następnie Szydłów-Kolonia u pp. Rycerz, MM na sali, Olendry u pp. Wójcików, Polesie u pp. Kulbatów (seniorów), Bąkowiec u pp. Majewskich, Twardosławice u pp. Kwiatkowskich, Majków Folwark u pp. Ossowskich (juniorów) Majków Śr. na sali. Kamocinek na sali, Cisowa na sali.
 12. Wychodząc z kościoła lub w zakrystii możecie nabyć świecę-pisankę w cenie 15 zł i drewniane malowane pisanki w cenie 8 zł na stół wielkanocny. Znaki Męki Boga 14 zł. Proszę również przyjąć jako upominek małą książeczkę o św. Józefie „Patron na trudne czasy’
 13. Tygodniki,