Ogłoszenia parafialne 11.06.23.

przez Proboszcz

Niedziela 11.06.23.

Niedziela 11.06.23.

 1. Dziękuję serdecznie rodzinie Dryzków za posprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby zakrystii.
 2. W kontekście pól, proszę w imieniu pszczelarzy o przeprowadzanie oprysków po g. 18.00. gdy pszczoły będą już w ulach.
 3. Jak było zapowiadane tydzień temu w całej naszej archidiecezji jest przeprowadzana dzisiaj zbiórka na tacę na budowę kościołów w naszej archidiecezji. Serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą szczodrobliwość.
 4. Nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o g. 17.00.
 5. W czwartek dnia 08.06. przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję mieszkańcom Szydłowa Kolonii. Majkowa Małego, Kamocinka i Twardosławic za ubranie ołtarzy. Asyście dziękuję za przygotowanie procesji, p. Piotrowi Pielużkowi za prowadzenie śpiewów a p. Błażejowi Michalakowi za opiekę nad nagłośnieniem, ministrantom za dzwonki, dzieciom pierwszokomunijnym, ich rodzicom za kwiatki oraz szarfy i pani Katechetce za czuwanie nad całościom, strażakom za reprezentacyjną obecność i zabezpieczanie całej procesji a wszystkim mieszkańcom za udekorowanie swych domostw.
 6. Dzisiaj święcenie pól na Majkowie Folwarku o g. 17.00. Zaczniemy przy krzyżu obok pp. Bednarków a zakończymy przy kapliczce obok posesji pp. Gawrońskich.
 7. Dnia 13.06.w dzień św. Antoniego Padewskiego tj. wtorek, odbędzie się tradycyjne poświęcenie lilii, którego dokona o. Lucjusz z Piotrkowa Tryb. Poświęci on również Kapliczkę św. Antoniego usytuowaną na pniu ściętego świerku obok wejścia na plebanię ufundowaną przez Kółka Różańcowe. Zapraszam na ten obrzęd szczególnie wszystkie dzieci z rodzicami i wszystkich fundatorów. Tej malej architektury sakralnej.
 8. Dnia 15.06.tj. czwartek na mszę św. o g. 17.00. zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne świecenie wianków.
 9. Tego dnia zapraszam wszystkich mieszkańców Olender i Majkowa Małego na poświecenie pól. Tego roku p. Sołtys z Olender i p. Sołtys z Majkowa małego zaproponowali abym dopełnił ten obrzęd jadąc bryczka, więc proszę wszystkich o zorganizowanie sobie transportu.
 10. W tym roku odpust MB Nieustającej pomocy przypada 25.06. Suma odpustowa o g. 12.00. zostanie odprawiona i procesja poprowadzona przez ks. Pawła Jelenia wikariusza z mojej rodzinnej parafii w Aleksandrowie Ł. Z racji odpustu pozwoliłem sobie również zaprosić p. Katarzynę Gamrot absolwentkę Akademii Muzycznej z Katowic klasy skrzypiec i p. Michała Daleszczyka organomistrza na msze św. o g. 09.00. i 12.00.
 11. Proszę o pomoc w zorganizowaniu obiadu odpustowego dla księży wszystkich mieszkańców Twardosławic.
 12. Zaczął się sezon letni, prawie rozpoczął się wakacyjny ruch, również na cmentarzu. Gdyby ktoś zauważył jakikolwiek ubytek czegokolwiek proszony jest o zgłoszenie tego faktu natychmiast.
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych zaprasza wszystkich tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w Szydłowie. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
  ZAPOWIEDZI.
 13. Tygodniki, Nowy Kwartalnik, NIEDZIELA-HISTORIA.