ogłoszenia parafialne 18.06.23.

przez Proboszcz

Niedziela 18.06.23.

 1. Dziękuję serdecznie rodzinie pp. Skórniewskich za posprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby zakrystii.
 2. W kontekście pól, proszę w imieniu pszczelarzy o przeprowadzanie oprysków po g. 18.00. gdy pszczoły będą już w ulach.
 3. Nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o g. 17.00.
 4. Dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości poświęcenia kapliczki św. Antoniego ufundowanej przez Kółka Różańcowe, które miało miejsce we wtorek13.06.
 5. Dziękuję wszystkim uczestnikom modlitw poświęcenia pól, a zwłaszcza pomagający w przygotowaniu mszy świętych i w transporcie paramentów do jej odprawienia.
 6. Jak wiemy tym roku odpust MB Nieustającej Pomocy przypada 25.06. tj. w niedzielę za tydzień. Suma odpustowa o g. 12.00. zostanie odprawiona i procesja poprowadzona przez ks. Pawła Jelenia wikariusza z mojej rodzinnej parafii w Aleksandrowie Ł. Z racji odpustu pozwoliłem sobie również zaprosić p. Katarzynę Gamrot absolwentkę Akademii Muzycznej z Katowic klasy skrzypiec i p. Michała Daleszczyka organomistrza na msze św. o g. 09.00. i 12.00.
 7. Jak zwykle w takich okolicznościach proszę asystę parafialna o zorganizowanie procesji. Głęboko ufam, że nie zabraknie dziewczynek do sypania kwiatków i chłopców do niesienia szarf, a o pomoc w zorganizowaniu obiadu odpustowego dla księży proszę wszystkich mieszkańców Twardosławic.
 8. Finał tegorocznej edycji Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci” będzie miał miejsce w naszej parafii dnia 01.08. o g. 13.00. Do tego momentu proszę o składowanie, jak w tamtym roku, elektrośmieci na kostce za toaletami.
 9. Zaczął się sezon letni, prawie rozpoczął się wakacyjny ruch, również na cmentarzu. Gdyby ktoś zauważył jakikolwiek ubytek czegokolwiek proszony jest o zgłoszenie tego faktu natychmiast.
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych zaprasza wszystkich tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w Szydłowie. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
 10. OO. Jezuici zapraszają na Wieczernik Trybunalski szczegóły w gablotce.
 11. 154 Piesza Pielgrzymka Piotrkowska. Informacje w gablotce.
  ZAPOWIEDZI.
 12. Tygodniki, Nowy Kwartalnik, NIEDZIELA-HISTORIA