Ogłoszenia parafialne 21.05.23.

przez Proboszcz

Wniebowstąpienie 21.05.23

 1. Dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania na Sali OSP, które miało miejsce tydzień temu, szczególnie zacnym parafiankom, które poświęciły wiele czasu i sił w przygotowaniu tego wydarzenia. Dziękuję za życzenia i obiecuję, że będę się starał nie stracić Waszego zaufania.
 2. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii i oczyszczenie kostki wokół kościoła .
 3. W sposób szczególny dziękuję p. Zbigniewowi Mielczarkowi i p. Kazimierzowi Pisiałkowi, dziadkowi i pradziadkowi Kaj Kamińskiej za skoszenie trawy wokół kościoła i na rowach oraz za wybranie ziemi zalegającej pod mostkiem.
 4. Jakiś czas temu zauważono szkodniki w belkach i deskach pokrywających dach naszego kościoła. Dziękuje p. Markowi Wudarkowi za pomoc w impregnacji tej konstrukcji drewnianej preparatem przeciw tym szkodnikom.
 5. W kontekście pól, proszę w imieniu pszczelarzy o przeprowadzanie oprysków po g. 18.00. gdy pszczoły będą już w ulach.
 6. W niedzielę 21.05. Gmina Grabica zaprasza na święto, szczegóły na plakacie, który znajduje się na drzwiach kościoła.
 7. Dnia 25.05. zapraszam wszystkich mieszkańców Cisowej na tradycyjne świecenie pól. Początek o 18.30. przy pierwszym kopcu, gdzie poświęcimy mała drewnianą kapliczkę.
 8. Dnia 26.05 przypada DZIEŃ MATKI. Niech Wam Bóg błogosławi wszystkie zmarłe przyjmie do swej chwały.
 9. Jezuici zapraszają na Wigilię Zesłania Ducha Świętego na dzień 27.05. na godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 10. Pielgrzymki do Medjugorje 08-16 czerwca i 09-17.września. Więcej informacji w gablotce.
 11. Począwszy od 21.05. rozpoczynamy Biały Tydzień.
 12. 28.05. przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii, to dzień I-ej rocznicy Komunii św. Msza św. rocznicowa o g. 11.00. Tego dnia w całej diecezji jest przeprowadzana zbiórka do puszek na kolonie letnie dla dzieci, które są pod opieką Caritas- Łódź
 13. Zespół Szkół Ponadpodstawowych zaprasza wszystkich tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w Szydłowie. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
  ZAPOWIEDZI.
 14. Tygodniki, Nowy Kwartalnik, NIEDZIELA-HISTORIA.