Ogłoszenia parafialne 28.05.23.

przez Proboszcz

Niedziela Zesłania Ducha Św. 28.05.23.

 1. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła.
 2. W kontekście pól, proszę w imieniu pszczelarzy o przeprowadzanie oprysków po g. 18.00. gdy pszczoły będą już w ulach.
 3. Dziękuję dzieciom i rodzicom za żywy udział w Białym Tygodni i Ich ofiarę dla dzieci z Afryki, razem ze swymi najbliższymi zebrały 1080 zł. Bóg zapłać!
 4. Jak było zapowiadane tydzień temu w całej naszej diecezji jest przeprowadzana dzisiaj zbiórka do puszek na kolonie letnie dla dzieci, które są pod opieką Caritas- Łódź. Serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą szczodrobliwość.
 5. 01.06. jest to czwartek, Dzień Dziecka i Święto J.Ch. Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pierwsze nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o g. 17.00.
 6. Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej i Dzień Dziękczynienia za budowę Centrum Opatrzności Bożej w W-wie. Na ten cel będzie przeprowadzona zbiórka do puszek.
 7. W czwartek dnia 08.06. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o ubranie ołtarzy w następującym porządku: I przy kapliczce obok domu pp. Kopertowskich, Szydłów Kolonia, II przy kapliczce obok domu pp. Baran, Majków Mały. III przy Kapliczce obok domu pp. Plich, Kamocinek. IV przy kościele Twardosławice. Proszę o odbiór banerów po mszy w przyszłą niedzielę.
 8. Nowiny od Oskara Skórniewskiego. Po 3 miesiącach terapii zalecanej przez berlińską klinikę, ostatni rezonans stwierdził zatrzymanie się rozrostu guza. Rodzice dziękują za wszelkie wsparcie i proszą o dary Ducha Św. dla lekarza i jego zespołu przed opracowaniem składu nowych wlewów.
 9. Zespół Szkół Ponadpodstawowych zaprasza wszystkich tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w Szydłowie. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
  ZAPOWIEDZI.
 10. Tygodniki, Nowy Kwartalnik, NIEDZIELA-HISTORIA.