Ogłoszenia parafialne 02.06.24.

przez Proboszcz

9 Niedziela Zwykła 02.06.2024

 1. Dziękuję p. Witoldowi Kopertowskiemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na potrzeby zakrystii.
 2. Dzisiaj za ofiary do puszek na kolonie letnie dla dzieci, które były złożone w ubiegłą niedzielę jak również za dzisiejszą zbiórkę na upiększenie Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Dziękuję za przystrojenie ołtarzy polowych i wszelką pomoc w organizacji procesji Bożego Ciała.
 4. Oo. Bernardyni zapraszają na odpust ku czci MB Piotrkowskiej. Jednocześnie będzie to 400-lecie przybycia Bernardynów do Piotrkowa. Uroczystą sumę odprawi i homilie wygłosi ks. Kardynał G. Ryś. Szczegóły w gablotce.
 5. Księża Redemptoryści zapraszają na Odpust w Uroczystość NSJ w piątek, msza o g. 18.00.  po mszy procesja eucharystyczna. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 6. Oo. Jezuici zapraszają do sanktuarium MB Trybunalskiej na wydarzenie pt. „Zdobywamy miasto dla Boga”. 7-9 06. Szczegóły w gablotce.
 7. W kruchcie kościoła plakat 155 Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. 11-16. Lipiec.
 8. Dnia 09.06. jest organizowany Dzień Sąsiada na boisku w Twardosławicach. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 9. Poproszono mnie o pomoc w zbieraniu podpisów przeciw tzw. „Zielonemu Ładowi”. Rzeczą ważną jest, aby obok podpisu był umieszczony nr PESELU, więc jeżeli ktoś chce złożyć swój podpis proszę w przyszła niedzielę znać swój nr peselu.
 10. Poproszono mnie również o przekazanie zaproszenia na koncert uwielbienia Chwalmy Go, który odbędzie się 08.06. o g. 19.00.  w kościele p.w. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. T sama parafia zaprasza na rekolekcje dla kobiet tzw. Kurs Maria Magdalena w dniach 14-16 czerwca. Szczegóły w gablotce.
 11. Proszę o przyjęcie pamiątkowych obrazeczków św. Jadwigi Królowej.
 12. Prasa. Niedziela, Gość Niedzielny, Numer specjalny na Dzień Matki, „Święte Matki, Matki Świętych” Mały Gość.