Ogłoszenia parafialne 05.12.21.

1. Dziękuję serdecznie kolejnej rodzinie p. Krzysztofa Justa z Majkowa Śr. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej. Bóg zapłać!
  2. Dziękuję za dzisiejszą zbiórkę do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, czyli w Rosji, na Białorusi, Ukrainie, Rumuni, Bułgarii, Mołdawii, Kazachstanie.
  3. Zaczęliśmy Adwent. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. Zapraszam do udziału wszystkie dzieci. Jak zwykle proszę o przyniesienie małej karteczki z IMIENIEM w celu losowania figurki Niepokalanej.
  4. Dzisiaj zachęcam do nabycia świec wigilijnych: małe w cenie 5 zł i duże, piramidy i kule po 15 zł.
  5. Spotkanie ministrantów sobotę 11.12. o godz. 11.00.
  6. 08. 12. Ks. Dziekan Grzegorz Gogol zaprasza na mszę św. o godz. 19.00.na której zostanie dokonany akt zawierzenia św. Jakubowi. 09.12. zaprasza na mszę o uzdrowienie o godzinie 19.00., która odprawi o. Józef Witko OFM.
  7. Natomiast oo.Jezuici zapraszają w sobotę 11.12. młodzież na godz. 18.00. na Arenę Młodych. Szczegóły na plakacie.
  8. Za tydzień w niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Och. Życia.
  9. Za tydzień rekolekcje adwentowe w naszej parafii tj. w 3-ą Niedzielę Adwentu,msze jak w każdą niedzielę,następnie w poniedziałek i wtorek msze o godz. 09.00., 16.00 i 18.00. Roraty w te dni będą miały miejsce jak zwykle o godz. 07.00. ze względu na dzieci, ale dorosłych proszę ze względu na kazania rekolekcjonisty o powtórne przyjście do k-ła. Zakończą się one we wtorek dniem spowiedzi. Spowiednicy będą do dyspozycji 30 minut przed mszą. Rekolekcje wygłosi ks. Mariusz Jersak proboszcz parafii św. Jacka dawny rektor kościoła Panien Dominikanek. Roraty będą miały miejsce jak zwykle.
  10. Zwracam się z gorąca prośbą o przyjęcie Tytki Charytatywnej w celu wsparcia ubogich, których wspiera CARITAS-ŁÓDŹ.
  11. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zwraca się z propozycją akcji TELEFON WSPARCIA DLA SENIORA. Numer tego telefonu i inne informacje w gablotce przed kościołem.
  12. W poniedziałek 06.12. zapraszam na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania o godz. 18.00. młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej.
  13. Dziękuję osobom zwyczajowo rozprowadzające opłatki wigilijne za ponowne podjęcie tej czynność i w tym roku. Ofiara jak zwykle przeznaczona są na ogrzewanie kościoła.
  14. Pomoc psychologiczna, parafia św. Jacka i św. Doroty, 2 piątek miesiąca godz. 17.00.-18.30.
  15. Tygodniki; Niedziela (od dziś po 8 zł) Gość Niedzielny, Idziemy. Różaniec na miesiąc grudzień. Płyty CD z Kolędami po 10 i 15 zł.