Ogłoszenia parafialne 25.10.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować p. Pawłowskiej Barbarze i jej córce Paulinie jak również p. Pawłowskiej i córce Agnieszce z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę złożoną na olej do świec.
 2. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn.01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 3. Msza o godz. 9 w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie odprawiona za wszystkich parafian zmarłych w czas od 01. 11. 2019 do 01. 11. 2020 jako tzw. Msza od uczestników pogrzebu.
 4. Dziękuję wszystkim ofiarodawcą ogólnopolskiej zbiórki do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąc’, w której uczestniczyliśmy w ubiegłą niedzielę. Łącznie zebrano 412 zł i 80 gr.
 5. Dziękuję za ofiary z racji „Niedzieli Misyjnej”. Jak co roku, ta taca jest przeznaczona na Misje Święte i przekazywana do Watykanu. W naszej parafii zebrano 742 zł, 40 gr.
 6. Jak wiecie przyjmuję na wypominki, jak również można zamawiać msze święte na rok 2021.
 7. Jak zapowiadałem tydzień temu wg wskazań Caritas-Łódź, dzisiaj rozpoczynamy rozprowadzać tzw. Tytkę Charytatywną w celu wsparcia osób potrzebujących. Tytki znajdują się w przedsionku kościoła. Wydarzenie to odbywa się w ramach IV Światowego Dnia ubogich, który został w tym   roku wyznaczony przez Watykan na dzień 15.11.
 8. Zakończyły się prace tynkarskie na fasadach budynku gospodarczego, ze względu na pogodę są trochę opóźnione. Mam nadzieje, że prace zostały wykonane dobrze. W trakcje robót za sugestiami kilku osób zostały wykonane również wylewki w garażu i na balkonie. Zdarzyło się jednak coś dziwnego. Pracownicy po zakończeniu robót zostawili resztę piasku. W piątek podczas mszy świętej część tego piasku zniknęła, zostały tylko liczne ślady butów małych rozmiarów.
 9. Komunikat ks. Abpa G. Rysia. Plus Aktualizacja.
 10. Komunikat Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskiego.
 11. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
 12. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.