Ogłoszenia parafialne 29.03.

przez Proboszcz
 1. Zawsze bardzo serdecznie dziękuję rodzinom za przygotowanie świątyni do mszy  niedzielnych. W tym tygodniu pozwoliłem sobie jeszcze raz odwołać tę czynność ze zrozumiałych względów.
 2. Jak wiecie została dokonana w naszym lesie przecinka. W tym tygodniu następna część tych wyciętych drzew została wyniesiona z lasu i można powiedzieć, że prace posuwają się do przodu. Tym wszystkim Panom bardzo serdecznie dziękuję za ich czas i zaangażowanie.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy o godz. 17
 4. Proszę pomyśleć o osobach z waszego otoczenia, które życzyłyby sobie przed Wielkanocą wizyty księdza. Proszę o kontakt ze mną, ale również i idąc za sugestiami ogłoszeń słyszanych w radio czy TV pomyślcie również o potrzebach bieżących swoich najbliższych jak również swoich sąsiadach.
 5. Jak wiecie rekolekcje parafialne we wszystkich parafiach są odwołane, więc dzień spowiedzi  nie może być wyznaczony. Proponuję począwszy od poniedziałek, godzinę przed mszą św. Adorację Najświętszego Sakramentu i w czasie jej trwania spowiedź jak również w czwartek i piątek od godziny od godziny 15.00.
 6. Zwykle w I-y Piątek Miesiąca odwiedzam chorych, ze zrozumiałych względów do odwołania muszę zawiesić tę formę duszpasterstwa.
 7. Zapewne słyszeliście o Komunii Duchowej jest to dobro proponowane nam dzięki mądrości K-ła. Daje nam ona takie same łaski jak Komunia sakramentalna. Jeżeli nie mogę przyjąć Komunii Świętej na sposób sakramentalny, to dostaję taką możliwość , która w Kościele nie została wymyślona w tamtym tygodniu, tylko ma już wielowiekową tradycję. Chodzi w niej o to, by wzbudzić, będąc w łasce uświęcającej – bo warunki są takie same do Komunii sakramentalnej jak i Komunii Duchowej – pragnienie przyjęcia Pana Jezusa, wyrazić swoją miłość do Niego, a potem dziękczynienie za Jego obecność. Korzystajmy z tego wielkiego dobrodziejstwa i bogactwa K-a, który w takiej sytuacji nie zostawia nas samych.
 8. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czas jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.
 9. Zachęcam również do odmawiania różańca o godz. 20.30. Ks. Abp G. Ryś zobowiązał wszystkich księży w diecezji do jego odmawiania w samotności na plebanii, wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę w swoich domach.
 10. Od niedzieli 29.03. zmiana godzin mszy św. w niedzielę o godz. 07, 09 i 11. W dni powszednie o godz. 17 i 17.30.
 11. W przyszłą niedzielę ogłoszę zarządzenie ks. Biskupa dotyczące Wielkiego Tygodnia i Pierwszej Komunii w naszej diecezji.
 12. Prasa Nowe tytuły.