5 Niedziela zwykła 07.01.21.

1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom Paluśkiewiczów i Gajdów z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec.
    Trwa Kolęda „na zaproszenie”. Bardzo dziękuję osobom z Cisowej, Kamocinka i Bąkowca, które przyjęły mnie w tym tygodniu. Jak wiecie, idąc przez wioskę wchodzę tylko do osób, które w ten czy inny sposób wyraziły chęć tej wizyty, dlatego ta kolęda nazwana jest „na zaproszenie” Jeżeli zaakceptujecie to nie chciałbym wchodzić do mieszkań, tylko chciałbym pozostać na podwórku. Mam nadzieję, że w tym tygodniu zakończę kolędy. Jak zwykle proszę nie szykować specjalnie stołów przed wejściem, chyba, że macie jakiś na tarasie przed domem. Wodę święconą będę miał ze sobą. Bardzo Was proszę o wyrozumiałość i nienaleganie abym wszedł do środka.
  2. Proszę wszystkie osoby, który mają zarezerwowane place na cmentarzu o kontakt ze mną w najbliższym czasie.
  3. Dnia 11 lutego MB z Lourdes. Tego dnia msze św. zostaną odprawione o godz. 09.00.,16.00. i 16.30. Ten kto był w sanktuarium w Lourdes wie jaką rolę odgrywa tam nabożeństwo procesji. Dlatego po mszy św. o 09.00. i 16.00. proponuję procesję ze świecami, jeśli będzie względna pogoda.
  4. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i Mały Gość, Różaniec (miesięcznik ss. Loretanek) dla osób, które zaprenumerowały.
  5. Program kolędy: poniedziałek 08.02. Szydłów początek o godz. 9 od strony gimnazjum w stronę Cisowej powrót po przeciwnej stronie, koniec w okolicach plebanii.
  6. Wtorek 09.02. MF 1, początek o godz. 9 od pp. Sędereckich.
  7. Środa 10.02. Olendry, początek o godz. 9, następnie udam się na MM, początek od strony Piotrkowa T w stronę sklepu.
  8. Czwartek, 11.02. Szydłów-Kolonia tzw. „przy szosie” początek o godz. 10 od strony Kamocina w kierunku Piotrkowa T.
  9. Piątek, 12.02. MF 2, początek o godz. 9 od pp. Sudrów w kierunku Piotrkowa.
  10. Sobota, 13.02.Twardosławice, początek o godz. 9 od Szydłówki, następnie linia nr2 od kapliczki i kolędę zakończy ul Twardosławicka. Msze św. popołudniowe będą odprawiane i dlatego może się zdarzyć, że będę musiał przerwać na ten moment wizytę. Oczywiście plan może się zmienić ze względu na pogrzeb, którego nigdy nie można przewidzieć.
  11. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.