Ogłoszenia parafialne 28.11.21.

I Niedziela Adwentu. 28.11.21.

1. Dziękuję serdecznie kolejnej rodzinie Tomasza Baur z Majkowa Śr. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej. Bóg zapłać!
  2. Również składam serdeczne Bóg zapłać! Za ofiary złożone do puszek przeznaczone na potrzeby CARITAS-POLSKA przeznaczone wg sugestii ks. Abp Gądeckiego na pomoc duszpastersko-charytatywną terenom przygranicznym. Zebrano 208 zł i 60 gr. Bóg zapłać!
  3. Dziękuję Michałowi Dobiech za wczorajszą pomoc przy odśnieżaniu parkingu.
  4. Za tydzień 05.12. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, czyli w Rosji, na Białorusi, Ukrainie, Rumuni, Bułgarii, Mołdawii, Kazachstanie.
  5. Dzisiaj zaczęliśmy Adwent. Dziękuję Paniom z Polesia i Bąkowca za przygotowanie dekoracji adwentowej. Roraty jak zwykle o godzinie 07.00. Zapraszam do udziału wszystkie dzieci. Dla wszystkich dzieci na pierwsze roraty przygotowana jest niespodzianka. Jak zwykle proszę o przyniesienie małej karteczki z IMIENIEM w celu losowania figurki Niepokalanej.
  6. Począwszy od dzisiaj rozprowadzane są świece wigilijne: małe w cenie 5 zł i duże po 10 zł.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 30.11. o godz. 19.00.
  8. W środę 01.12. zapraszam dzieci I-o komunijne na mszę o 16.00. i nowennę.
  9. W czwartek 02.12. adoracja o godz. 15.00.
  10. W piątek 03.12. adoracja o godz. 15.00. Wizyta chorych od godz. 09.00.
  11.  08. 12. Ks. Dziekan Grzegorz Gogol zaprasza na mszę św. o godz. 19.00.na której zostanie dokonany akt zawierzenia św. Jakubowi. Natomiast oo.Jezuici zapraszają w sobotę 11.12. młodzież na godz. 11.00. na Arenę Młodych. Szczegóły na plakacie.
  12. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w 3 Niedzielę Adwentu tj. 12.12. msze jak w każdą niedzielę,następnie w poniedziałek i wtorek msze o godz. 09.00., 16.00 i 18.00. Zakończą się one we wtorek dniem spowiedzi. Spowiednicy będą do dyspozycji 30 minut przed mszą. Rekolekcje wygłosi ks. Mariusz Jersak proboszcz parafii św. Jacka dawny rektor kościoła Panien Dominikanek.
  13. Zwracam się z prośbą do mieszkańców Olender o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla spowiedników.
  14. Zwracam się z gorąca prośbą o przyjęcie Tytki Charytatywnej w celu wsparcia ubogich, których wspiera CARITAS-ŁÓDŹ.
  15. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zwraca się z propozycją akcji TELEFON WSPARCIA DLA SENIORA. Numer tego telefonu i inne informacje w gablotce przed kościołem.
  16. W poniedziałek 29.11. zapraszam na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania o godz. 18.00. młodzież z klasy II szkoły średniej.
  17. Dziękuję osobom zwyczajowo rozprowadzające opłatki wigilijne za ponowne podjęcie tej czynność i w tym roku. Ofiara jak zwykle przeznaczona są na ogrzewanie kościoła.
  18. Pomoc psychologiczna, parafia św. Jacka i św. Doroty, 2 piątek miesiąca godz. 17.00.-18.30.
  19. Tygodniki; Niedziela (List redaktora naczelnego) Gość Niedzielny, Idziemy. Różaniec na miesiąc grudzień.