Ogłoszenia parafialne 28.08.22.

28.08.22.

1. Dzisiaj na wszystkich mszach św. będziemy gościć s. Katarzynę, misjonarkę z Boliwii pochodząca z Wadlewa. Opowie nam o życiu na misjach. Po każdej mszy św. będzie okazja do wsparcia Jej placówki misyjnej poprzez ofiarę złożoną do puszki.
  2. Dziękuję serdecznie rodzinie Dobrowolskich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na potrzeby zakrystii.
  3. Proszę o odbiór koszy z sali za zakrystią.
  4. Chciałbym serdecznie podziękować pp. Mieczysławowi Just, Janowi Kopertowskiemu i Sylwestrowi Ossowskiemu za pomoc przy organizacji Mszą Św. Polowej w czasie naszych dożynek gminnych, a Twardosławicom za ofiarowany kosz dożynkowy.
  5. Z tydzień w dniach 3-4 września Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę i Święto Dziękczynienia Bogu za Plony. Program na drzwiach kościoła.
  6. Męski różanie ulicami Piotrkowa dn. 03.09. Początek o g. 10.00. przy kościele NSJ. Program w gablotce przed kościołem.
  7. Również 03.09. o godz. 10.00. na placu przy Bazylice Farnej przewidziane są zajęcia rekreacyjne dla dzieci i ich opiekunów. Szczegóły w gablotce parafialnej.
  8. Miesiąc sierpień miesiącem Trzeźwości.
  9. Serdecznie dziękuję osobom, które uregulowały płatności za place na cmentarzu i przypominam, tym które tego jeszcze tego nie zrobiły. Jeżeli ktoś chce dokonać jakiejś poprawy pomnika albo jego otoczenia i chciałby wjechać samochodem na cmentarz, proszę o uprzednie zgłoszenie tego faktu.
  10. Jutro tj. 29. 08. zapraszam młodzież na próbę uroczystości bierzmowania na godzinę 18.15. Spowiedź młodzieży i ich najbliższych 01.09.tj. w czwartek o godz. 18.15. Bierzmowanie w sobotę 03.09. o godz. 17.00. Udzieli tego sakramentu naszej młodzieży ks. Bp Kielecki Jan Piotrowski Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji. Również On za tydzień na szczycie Jasnej Góry odprawi sumę i wygłosi homilię do polskich rolników.
  11. 01.09. o godzinie 09.00. odprawię mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, wychowawców i rodziców.
  12. Ogłoszenie z Kurii o wyłudzeniach na tzw. Policjanta.
  13. Zapowiedzi.
  14. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Różaniec 10 zł.
  15. Nowy tygodnik.
  16. Ustawa.