Ogłoszenia parafialne 05.03.23.

1. Dziękuję serdecznie rodzinie pp. Maciaszczyków za posprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby zakrystii.
  2. Dziękuję za tacę z ubiegłej niedzieli na budowę kościołów w naszej archidiecezji.
  3. Po mszy proszę Was o wsparcie polskich misjonarzy w Afryce przez ofiarę wrzuconą do puszki, za która już teraz dziękuję.
  4. Dziękuję rodzicom za pomoc w dowiezieniu ministrantów wczoraj na plebanię na zbiórkę.
  5. Dnia 08.03. po nowennie do MBNP pozwolę sobie odprawić msze św. w intencji wszystkich kobiet i dziewcząt z naszej parafii, na którą wszystkich zapraszam.
  6. Droga Krzyżowa w każdy piątek po mszy św. o godz. 17.00.
  7. Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 10.00. spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  8. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 19.03. do środy 22.03. Wygłosi je o. Lucjusz z klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie. Spowiedź będzie miała miejsce w środę. Proszę mieszkańców Szydłowa o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla spowiedników.
  9. Natomiast rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej odbędą się w niedzielę 12. 03., poniedziałek 13.03. i wtorek 14.03 w godzinach uzgodnionych z dyrekcją szkoły. Poprowadzi je ks. Piotr Niedzielski z parafii św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie T. Rozpoczną się one w niedzielę 12. 03, mszą św. o godzinie 12.00. Wyjątkowo proszę dzieci pierwszokomunijne o przybycie właśnie na tę mszę o godz. 12.00. a nie na mszę popołudniową.
  10. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza 25 marca do WSD przy ul. Św. Stanisława Kostki na konferencje „Biznes na skale, czyli n jak budować na Bożym fundamencie”. Jeśli któryś przedsiębiorca chciałby prowadzić biznes po chrześcijańsku jest szczególnie zaproszony. Szczegóły i zapisy na stronie; www.talentlodz.pl/konferencje.
  11. Pielgrzymka do sanktuarium MB z Gwadelupy w dniach 14.03. do 23.03. bliższe informacje w gablotce w kruchcie kościelnej. Kontakt i zapisy: 889 554 515, wszelkie informacje: Visa Travel, 606 608 858.
  12. Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 25.11.-02.12. jest organizowana przez parafie św. Jacka i św. Doroty, opiekunem duchowym jest ks. Mariusz Jersak, bliższe informacje w gablotce parafialnej.
  13. Również parafia NSJ proponuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 08-16. 06. bliższe informacje w gablotce parafialnej.
  14. Trwa okres rocznego rozliczenia podatku za 2022 rok. Uprzejmie proszę w imieniu Caritas o przekazanie 1,5% podatku dla najuboższych, którymi to opiekuje się nasz Caritas. Plakat z kuponami numeru konta do oderwania jest przyklejony na gablotce parafialnej.
  15. Komunikat Policji w sprawie Bezpieczeństwa Seniorów.
  • Tygodniki; Niedziela, G.N. Idziemy.