Ogłoszenia Parafialne 12.03.23.

1. Dziękuję serdecznie rodzinie pp. Kopertowskich za posprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby zakrystii.
  2. Dziękuję serdecznie za dzisiejszą tacę gospodarczą.
  3. Dziękuję Wam za wsparcie polskich misjonarzy w Afryce przez ofiarę wrzuconą do puszki tydzień temu, zebrano 497 złoty.
  4. Droga Krzyżowa w każdy piątek po mszy św. o godz. 17.00.
  5. Po mszy o godz. 10.00. spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  6. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 19.03. do środy 22.03. Wygłosi je o. Lucjusz z klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie. Spowiedź będzie miała miejsce w środę, rozpoczynać się będzie pół godziny przed mszami. Msze zostaną odprawione o g. 09.00., 16.00. i 18.00.  Proszę mieszkańców Szydłowa o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla spowiedników. Rekolekcje dla uczniów szkoły średniej w poniedziałek i we wtorek o czasie uzgodnionym z Dyrekcją szkoły.
  7. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej rozpoczną się dzisiaj mszą o g. 12.00. następnie, poniedziałek 13.03. i wtorek 14.03 w godzinach uzgodnionych z dyrekcją szkoły. Poprowadzi je ks. Piotr Niedzielski z parafii św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie T. Wyjątkowo proszę dzieci pierwszokomunijne o przybycie właśnie na tę mszę o godz. 12.00. a nie na mszę popołudniową.
  8. Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, u Fary i oo. Jezuitów, bliższe inf. Informacje w gablotce przed kościołem.
  9. Film pt. „Moc w moich dłoniach’ we wtorek 14.04. o godz. 19.00. Sali konferencyjnej przy kościele akademickim Panien dominikanek przy ul. Rycerskiej 3. Wejście przez parking od ul. Rycerskiej. Wstęp wolny.
  10. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza 25 marca do WSD przy ul. Św. Stanisława Kostki na konferencje „Biznes na skale, czyli jak budować na Bożym fundamencie”. Jeśli któryś przedsiębiorca chciałby prowadzić biznes po chrześcijańsku jest szczególnie zaproszony. Szczegóły i zapisy na stronie; www.talentlodz.pl/konferencje.
  11. Pielgrzymka do sanktuarium MB z Gwadelupy w dniach 14.03. do 23.03. bliższe informacje w gablotce w kruchcie kościelnej. Kontakt i zapisy: 889 554 515, wszelkie informacje: Visa Travel, 606 608 858.
  12. Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 25.11.-02.12. jest organizowana przez parafie św. Jacka i św. Doroty, opiekunem duchowym jest ks. Mariusz Jersak, bliższe informacje w gablotce parafialnej.
  13. Również parafia NSJ proponuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 08-16. 06. bliższe informacje w gablotce parafialnej.
  14. Trwa okres rocznego rozliczenia podatku za 2022 rok. Uprzejmie proszę w imieniu Caritas o przekazanie 1,5% podatku dla najuboższych, którymi to opiekuje się nasz Caritas. Plakat z kuponami numeru konta do oderwania jest przyklejony na gablotce parafialnej.
  15. Komunikat Policji w sprawie Bezpieczeństwa Seniorów.
  16. Wychodząc z kościoła lub w zakrystii możecie nabyć świecę-pisankę na stół wielkanocny.
  17. Tygodniki, OPOKA.