Ogłoszenia parafialne 03.03.24.

III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.24.

Dziękuję rodzinie pp. Kopackich i p.Krasce z Kamocinka za posprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby zakrystii.

• Dziękuję serdecznie za ofiary złożone do puszek na potrzeby duszpasterskie polskich misjonarzy, zebrano 484 zł i 10 gr.
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek po mszy św. o 17.00.
  • Dnia 01.03. przypadał Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziękuję wszystkim tym, którzy skorzystali z zaproszenia ks. Dziekana i uczcili ten dzień w naszej Bazylice.
  • Po raz 11-y jest nam proponowana wielkopostna inicjatywa „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Będzie miała miejsce w dniach 8-9 marca w kościele rektoralnym pw. MB. Śnieżnej, czyli Panien dominikanek.
  • Parafia Królowej Pokoju zaprasza na Godzinę Świętą. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
  • Dnia 15.03 mieć będzie miała miejsce peregrynacja relikwii rodziny Ulmów w Piotrkowie T. w kościele farnym. Dlatego proponuję małą modyfikację Drogi Krzyżowej w naszym kościele, która tego dnia odbędzie się przed mszą o 16.30. Msza u nas bez zmian o g. 17.00. W Farze msza o g. 18.00. pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Marczaka.
  • Z racji tej peregrynacji proponuję: Modlitewnik z bł. Rodziną Ulmów. „Z głębi naszych serc.”  W cenie 10 zł i różaniec wykonany na pamiątkę beatyfikacji z certyfikatem ks. Proboszcza z Markowej, że w krzyżyku znajduje się ziemia z grobu bł. Rodziny Ulmów.
  • Jutro i we wtorek o g.08.45. i 09.45. msze rekolekcyjne dla uczniów naszych szkół.
  • W 5-ą niedzielę Wielkiego Postu tj. 10.03. rozpoczną się rekolekcje, które wygłosi ks. Andrzej Chmielewski proboszcz zgierskiej parafii pw. św. Katarzyny. W poniedziałek i wtorek msze o g. 09.00., 16.00.. i 18.00. Wtorek to dzień spowiedzi, spowiednicy będą do dyspozycji 30 minut przed każdą mszę.
  • Tego dnia po mszy św. o g. 10.00. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.
  • Zwracam się z serdeczna prośbą do mieszkańców Olender o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla spowiedników.
  • Prasa. Niedziela, Ziemia Święta wciąż płonie, to świadectwo ks. Piotra Żelazko, który pracuje wśród katolików języka hebrajskiego., Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Historia-12 zł.