Ogłoszenia Parafialne 08.11.20.

przez Proboszcz
 1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom Olejników i Pasztów z Twardosławic, za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej do świec. Dziękuję również po raz drugi raz p. Dawidowi Maciaszczykowi i jego kuzynowi p. Tomaszowi Fijałkowskiemu jak również p. Adamowi Ordon, p, Mikołajowi Gawron oraz p. kościelnemu i jego synowi za pomoc przy segregacji śmieci na cmentarzu i przygotowanie ich do wywózki.
 2. Bardzo serdeczne podziękowanie kieruję pod adresem p. Piotra Pielużka, p. Sebastiana Kałkowskiego, p. Marka Ratajczyka, p. Michała Mroczkowskiego i oczywiście pana kościelnego za rozładunek peletu i ułożenie go w pomieszczeniu w budynku gospodarczym. W sposób szczególny dziękuję p. Wiesławowi Królikiewiczowi za użyczenie samochodu do przewiezienia tego peletu. Bóg zapłać!
 3. Dziękuję za dzisiejszą tacę gospodarczą i ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w Republice Środkowej Afryki.
 4. Za tydzień taca przeznaczona z racji IV Dnia Ubogich będzie przeznaczona na potrzeby ubogich, podopiecznych Caritas- Łódź.
 5. Idąc za sugestiami księży proboszczów, również zarządzającymi cmentarzami parafialnymi, chciałbym począwszy od dn. 01. 11. Wprowadzić opłatę za wjazd na cmentarz każdej firmy kamieniarskiej. Dziękuję za zrozumienie.
 6. Jak było zapowiedziane jakiś czas temu wg wskazań Caritas-Łódź, nasza diecezja organizuje wsparcie osobom potrzebującym, dzisiaj kontynuujemy rozprowadzanie tzw. Tytkę Charytatywną. Tytki znajdują się w przedsionku kościoła. Wydarzenie to odbywa się w ramach IV Światowego Dnia ubogich, który został w tym   roku wyznaczony przez Watykan na dzień 15.11.
  Dzisiaj ostatni raz o godz. 18.00. Różaniec do Granic Nieba.
  Jeśli, jednak chcecie przeżyć to wspólnie z inicjatorami tej akcji to zapraszają oni na transmisję z czuwania i modlitwy na stronie www.rozaniecdogranic.pl. Codziennie o godzinie 19:00. Proszę o zapalenie świec w oknach na znak modlitwy.
 7. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej, w bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
 8. Tygodniki; Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
 9. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.