Ogłoszenia parafialne 16.08.20

przez Proboszcz
  1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Kopertowskich z Majkowa Małego za posprzątanie kościoła i dekoracje kościoła jak również wczorajszym nowożeńcom za ich współudział w dekoracji.
  2. Również chciałbym podziękować wszystkim rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za ich udział w Białych Tygodniach i za „ Mój dar dla dzieci z krajów misyjnych.” Wszystkie dzieci ofiarowały łącznie 1620 zł.  Taca na Centrum J.P. II wyniosła 788 zł. Bóg zapłać.
  3. Jak zapewne zauważyliście na cmentarzu zostały położone: chodnik z kostki brukowej i dojście do pompy z używanych płyt chodnikowych. Jutro kontynuowane będą prace porządkowe. Koszt jak zapowiadałem około 12 tys. złoty dzięki uprzejmości p. Pałubskiego z Bąkowca, którego firma wykonała korytowanie za darmo jak również ofiarowała piasek i transport. Bóg zapłać.
  4. Prace na polach posuwają się do przodu co nas przybliża do uroczystości dożynkowych, które przypadają w niedzielę 06.09.20. Suma w intencji rolników odprawimy o /godzinie 12.00.proszę mieszkańców Majkowa Średniego o pomoc w organizacji tego święta i wybranie GOSPODARZY UROCZYSTOŚCI. Z racji na obostrzenia sanitarne proszę mieszkańców Majkowa Sr. O kontakt ze mną w celu podjęcia decyzji wg poczęstunku. Chciałbym zaproponować abyśmy ograniczyli się tylko do ciasta i zimnych napojów.
  5. Dziękuję za dekorację krzyży i kapliczek z okazji Wniebowzięcia NMP i za udział licznym parafianom w odpuście w Gomulinie, miło w czasie procesji widzieć znajome twarze.
  6. Tygodniki; Niedziela, Idziemy. „Wszystko o Maryi”
  7. Zapowiedzi.
  8. Zalecenia związane z epidemią i pismo Inspektora Sanitarnego.
  9. W gablotce znajdziecie ofertę zajęć na rok szkolny 2020/21 Szkoły Języków obcych MILENA
  10. Modlitwa przez Suplikację jest właściwą odpowiedzią na znak czasu jakim jest epidemia, starajmy praktykować ją w domu. Nie zapominajmy o modlitwie za cały personel medyczny w naszej Ojczyźnie.