Ogłoszenia parafialne 11.07.21.

15 Niedziela Zwykła 11.07.21.

1. Chciałbym serdecznie podziękować rodzinom p. Krzysztofa i p. Mieczysława Justów z Majkowa Folwarku za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na olej.
  2. Chciałbym serdecznie podziękować za ofiary na dzisiejszą Tacę Gospodarczą.
  3. Proszę osoby porządkujące groby po uroczystościach pogrzebowych o kontakt ze mną.
  4. Chciałbym serdecznie podziękować za ofiary, które wpłynęły na tzw. KOSTKĘ. Chodzi oczywiście o pomoc w sfinansowania kolejnej alejki na cmentarzu. Koszt tej inwestycji jak już wiecie to około 10.500 zł. Jak do tej pory wpłynęło ok. 9.800 tys. zł.
  5. Tak jak ogłaszałem tydzień temu proponuje Wam gest szczodrobliwości względem Neli Balcerek, 19 letniej dziewczynie, która jakiś czas temu uległa wypadkowi. Z inicjatywy przyjaciół ze szkoły i parafii JPII organizowane są kiermasze książek w celu zebrania funduszy na jej rehabilitację. Po każdej mszy kupując książkę będziecie mogli pomóc tej osobie.
  6. W piątek 16.07. wspomnienie NMP  z Góry Karmel. Z tej racji proponuję w niedzielę 18.07. przyjęcie Szkaplerza. Można będzie to uczynić po każdej mszy św. Osoby chcące to uczynić proszone są o kontakt ze mną.
  7. Ojciec Jan zostawił mi kilka książek o misjach karmelitańskich w Afryce. Jeżeli ktoś chciałby ją nabyć zapraszam do zakrystii.
  8. W niedzielę 25.07. po każdej mszy św. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
  9. Kradzieże na cmentarzu nie ustają.
  10. Szczepionka.
  11. Tygodniki, Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.
  12. 78 rocznica Krwawej Niedzieli. Polecajmy dobremu Bogu wszystkie ofiary zbrodni na Wołyniu.
  13. W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.