Ogłoszenia parafialne 30.07.23.

Niedziela 30.07.23.

1. Dziękuję serdecznie rodzinie p. Sudra za posprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby zakrystii.
  2. Dziękuję rodzicom dzieci z tzw. Pół-kolonii szachowych za przywiezienie ich na zajęcia na plebanię.
  3. Jak było zapowiadane po mszy św. proponuję Wam święcenie Waszych pojazdów mechanicznych. Przy okazji Was, w ramach możliwości o złożenie ofiary na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Z góry „Bóg zapłać”.
  4. Dzisiaj w kościele farnym odpust św. Jakuba, suma o g 11.30. odprawi ks. Bp I. Pękalski.
  5. Natomiast ks. Rektor kościoła Panien dominikanek zaprasza na odpust ku czci M.B. Śnieżnej połączony z II Jarmarkiem Dominikańskim, na sobotę i niedzielę. Szczegóły w gablotce.
  6. 1-ego sierpnia kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i początek miesiąca abstynenci.
  7. Za tydzień w niedzielę wypada Przemienienie Pańskie. Po mszach św. przewidziana jest zbiórka do puszek na potrzeby CARITAS-ŁÓDŻ.
  8. Światowe Dni Młodzieży Lizbona 2023 będą transmitowane w TVP 1. Szczegóły na plakacie na drzwiach kościoła.
  9. W kontekście pól, proszę w imieniu pszczelarzy o przeprowadzanie oprysków po g. 18.00. gdy pszczoły będą już w ulach.
  10. Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci” będzie trwała w naszej parafii tylko do dnia 01.08. do g. 13.00.
  11. Zaczął się sezon letni, prawie rozpoczął się wakacyjny ruch, również na cmentarzu. Gdyby ktoś zauważył jakikolwiek ubytek czegokolwiek proszony jest o zgłoszenie tego faktu natychmiast.
  12. W kontekście cmentarza, chciałbym przypomnieć osobom, które wystawiły pomnik na naszym cmentarzu, jakiś czas temu, są proszone o złożenie ofiary na potrzeby administrowania cmentarza.
  13. Zapowiedzi.
  14. Tygodniki.